גיא יריב מסביר איך להתגבר על פחד קהל

באופן פרדוקסלי, דיבייט יכול להחמיר פחד קהל – אבל גם יכול לפתור אותו.  ואנחנו בביה”ס לדיבור מול קהל מתמחים כבר 10 שנים בלפתור פחד קהל בעזרת דיבייט.

לפני התיאוריה:  העובדות

כמעט בכל פעם שאנחנו שואלים בוגרים שסבלו מפחד קהל חריף ‘מתי התחלת להנות מדיבור מול קהל?’ הם  מספרים על דיבייט.  אז נכון, מדובר בבוגרים, כלומר כאלו שעברו אצלנו תהליך הכנה לפני שהגיעו לדיבייט. ועדיין – חלקם למדו ממש להנות מדיבור מול קהל. ומדובר בעשרות ומאות מהם, חלקם עם היסטוריה של חרדת קהל חריפה ואפילו חרדה חברתית מוכללת.

ועכשיו התיאוריה: איך כעס מנצח פחד

חייבים להודות, שכעס יכול להגביר פחד וחרדה.  אבל אנחנו פיתחנו דרכים לגרום לכעס לנטרל חרדה. הנה בגדול איך זה עובד (פרטים נרחבים יותר על כעס ופחד קהל)

כעס מנצח פחד. כעס גם מנצח הימנעות!
כן, כעס. באופן מפתיע כעס מסוגל להתגבר על פחד קהל, ומה שעוד יותר מפתיע זה שכעס גם מנצח הימנעות.
אצל תלמידים שסבלו מפחד קהל וסיימו קורס דיבור מול קהל למתחילים, הכעס לא רק ניצח לה את הויכוח, אלא הציף סוג שונה של עוצמה פנימית, אחרת מזו שאנחנו מלמדים בשיעורים הרגילים:  יותר אנרגיה, יותר כוח, ווליום דיבור חזק יותר, תנועות גוף גדולות יותר וכד’.

כעס הוא תרופה חזקה. לכן צריך להיזהר במינון
אני מקווה לטובתכם שאתם לא יכולים להשתמש בכל מקום בשיטת כעס מול קהל. זו לא דרך טובה להעביר את החיים, בנוסף כעס מול קהל הוא כלי שצריך להשתמש בו בחוכמה. אחרת הוא גורם נזק. וזה מחייב ליווי מקצועי, ובחירה נכונה של כלים, ותירגול בסביבה מוגנת ומשוב מקצועי.
אבל כאשר יש לכם סיבה לכעוס – כדאי ללמוד להפיק ממנה את המקסימום, ועל הדרך לוודא שאתם גם מנצחים בויכוח.

איך ללמוד לכעוס נכון מול קהל?

המקום הכי טוב ללמוד בו לכעוס נכון מול קהל הוא בדיבייט. זו סביבה מוגנת ומלמדת מצד אחד, אבל כזו שנותנת לכם ההזדמנות לראות אם אתם יכולים ללמוד להתווכח ולנצח

בדיבייט לומדים כל מה שנחוץ לשלוט בכעס ולהשתמש בו כדי לנצח בויכוח ועדיין לשמור על מעמדכם:
לחשוב מהר, לפתח יצירתיות, לתפקד תחת לחץ – בצוות, להצחיק, לצעוק, להתעצבן – ואז ללחוץ ידיים בסוף ולצחוק על זה ביחד.

אנחנו מקיימים מפגשי דיבייט למתחילים (וקצת למתקדמים)
פעם בשבועיים, בימי חמישי בשש וחצי.

הירשמו עכשיו.