לאורך הקריירה כל אחד מאיתנו יצטרך להתווכח. בין אם תהיה שכיר או יזם או איש עסקים, הצורך להציג טיעון הוא הכרחי, והמקום ללמוד להציג טיעון הוא בדיבייט.

דיבייט הוא עימות או ויכוח בין אנשים בנושא שנוי במחלוקת. דיבייטים מתקיימים כתחביב או כדרישה מקצועית. מועדוני דיבייט פועלים עבור אנשים שרוצים לפתח את כישורי הנאום והשכנוע עם חברים. לצידם, יש דיבייטים חשובים בקנה מידה היסטורי גם ב’עולם האמיתי’ בין יריבים פוליטיים, עסקיים, משפטיים או אפילו אקדמיים שרוצים לשכנע את הקהל כי הם צודקים.

מטרת הדיבייט היא לרוב לפעמים למצוא את האמת או את הפתרון הטוב ביותר לבעיה, אבל לרוב המטרה היא לשכנע צד שלישי נייטרלי (למשל קהל, או שופטים). דיבייט יכול להיות פורמלי או לא פורמלי. דיבייט הוא חלק חשוב מהעולם העבודה. הוא מאפשר לעובדים להביע את דעותיהם ולשתף רעיונות, הוא מפתח את כישורי התקשורת שלהם, והוא עוזר להם לקבל החלטות טובות יותר.

יתרונות הדיבייט בעולם העבודה

ישנם מספר יתרונות של דיבייט בעולם העבודה. ראשית, דיבייט יכול לעזור לעובדים להבין טוב יותר את הנושאים החשובים לחברה. כאשר עובדים משתתפים בדיבייט, הם נחשפים לפרספקטיבות שונות על הנושא, והם נאלצים לחשוב על הנושא לעומק. זה יכול לעזור להם לקבל החלטות טובות יותר לגבי הנושא.

לדוגמה קבוצת עובדים שצריכה לקבל החלטה על פרויקט חדש. העובדים יכולים לקיים דיון על הפרויקט, ולהציג את הדעות השונות שלהם. זה יכול לעזור להם לקבל החלטה שטובה יותר לחברה כולה.

שנית, דיבייט יכול לעזור לעובדים לפתח את כישורי התקשורת שלהם. כאשר עובדים משתתפים בדיבייט, הם צריכים לדעת איך להביע את דעותיהם בצורה ברורה, תמציתית ויעילה. הם צריכים גם להיות מסוגלים לשמוע את דעות של אחרים ולכבד אותן. אלו הן כישורים חשובים לכל עובד, אך הם חיוניים במיוחד לעובדים בתפקידים ניהוליים.

שלישית, דיבייט יכול לעזור לעובדים לקבל החלטות טובות יותר. כאשר עובדים משתתפים בדיבייט, הם נחשפים לפרספקטיבות שונות על הנושא, והם נאלצים לחשוב על הנושא לעומק. זה יכול לעזור להם לראות את הנושא בפרספקטיבה רחבה יותר, ולקבל החלטה שטובה יותר לחברה כולה.

איך לומדים דיבייט

דיבייט הוא כלי רב עוצמה שיכול לעזור לעובדים להצליח בעולם העבודה. הוא מאפשר להם להביע את דעותיהם, לפתח את כישורי התקשורת שלהם, ולקבל החלטות טובות יותר.

הדרך הכי טובה לרכוש את מיומנויות הדיבייט היא להשתתף במועדון דיבייט. הסיבה היא שההשתתפות והחוויה יכולים לעזור לכל אחד לשפר את ההופעה וכושר השכנוע שלו. אבל עבור אנשים שהדיבייט מפחיד אותם עדיף להתחיל בקורס מסודר לדיבור מול קהל. אם למשל המחשבה על הצטרפות למועדון מלחיצה אותך בגלל פחד קהל, קושי לייצר טיעונים, או דימוי עצמי נמוך, כדאי לך לשקול ללמוד לפני כן את היכולות האלו בצורה מסודרת.

מועדון דיבייט